III Festiwal Sztuki i Muzyki Sakralnej – 21, 23 i 28 kwietnia 2017.

Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu zaprasza na III Festiwal Sztuki i Muzyki Sakralnej Olkusz 2017. Festiwal nasz jest jedyną tego typu imprezą w Polsce, łączącą kilka dziedzin artystycznych: muzykę poważną, w tym operową i sztuki malarskie. Festiwal odbędzie się w dniach 21, 23 i28 kwietnia 2017 roku.
W I dniu zaczynamy o godz. 17.30 wernisażem dwóch wystaw; pierwszą będzie wystawa malarstwa Antoniego Cygana, absolwenta krakowskiej ASP, autora kilku cykli Drogi Krzyżowej, w tym m.in. w Bazylice w Licheniu. Na drugiej wystawie zaprezentowane zostaną makiety obiektów sakralnych autorstwa Sławomira Kaczora, filozofa, poety, miłośnika architektury. Tego samego dnia, o godz. 19.00, także w BWA wystąpi sopranistka Paulina Stach, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, artystka chóru Opery Krakowskiej, w której repertuarze są arie z oper Mozarta, Vivaldiego i Rossiniego; na fortepianie towarzyszyć jej będzie Joanna Steczek. Z kolei 23 kwietnie, o godz. 18.00, w Bazylice olkuskiej wystąpią mezzosopranistka Monika Korybalska i baryton Michał Kutnik, oboje są solistami Opery Krakowskiej, którym akompaniować będzie pianistka Kristina Kutnik; w programie wieczoru muzyka sakralna m.in. Jana Sebastiana Bacha, Schuberta, Albinoniego, Mozarta, Rawela i Morricone. W ostatnim dniu III FSiMS – 28 kwietnia, o godz. 19.00, również w Bazylice olkuskiej odbędzie się koncert Zespołu Cracovie Ensemble. Powstały w 1999 r. Cracovie Ensemble składa się z najlepszych instrumentalistów Opery Krakowskiej, w jego repertuarze dominują dzieła z epoki baroku i klasycyzmu; zespół koncertował z wieloma wybitnymi solistami.
Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Ks. Dr Piotr Skucha – Biskup Pomocniczy Diecezji Sosnowieckiej, Roman Piaśnik – Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Paweł Piasny – Starosta Powiatu Olkuskiego, Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego, który już zapowiedział swój udział w festiwalu.

Uwaga! Wszystkie koncerty są bezpłatne!

plakat-festiwal-20szt

plakat-cygan

 

ulotka-kaczor-