XV Międzynarodowy Plener Malarski „Srebrne Miasto” Olkusz 2019 22 – 31 lipca 2019. W ramach pleneru zaplanowano także finisaż wystawy malarstwa Gabrieli Novakovej (23 lipca) oraz wernisaż wystawy Gochy Chkhaidze (30 lipca)

XV Międzynarodowy Plener Malarski „Srebrne Miasto” Olkusz 2019 czas zacząć. 

 

Harmonogram XV Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Srebrne Miasto” Olkusz 2019’ 22.07-31.07. 2019 r.

1. 22 lipca (poniedziałek)  – przyjazd plenerowiczów.

2. 23 lipca (wtorek) – przed południem i po obiedzie zajęcia plenerowe, godz. 18.00 finisaż wystawy malarstwa Gabrieli Novakovej i oficjalne otwarcie pleneru

3. 24 lipca (środa) – godz. 9.00  zwiedzanie Bazyliki pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu
Po obiedzie o 15.30 wyjazd na zamek Rabsztyn (Chata Kocjana)

4. 25 lipca (czwartek) – godz. 8.45 wyjazd do Krakowa (zwiedzanie m.in. Muzeum Narodowego)

5. 26 lipca (piątek) – godz. 8.45 wyjazd do klasztoru w Imbramowicach, na zamek w Pieskowej Skale i do Ojcowa.  Obiad Pieskowa Skała

6. 27 lipca (sobota) – zajęcia plenerowe

7. 28 lipca (niedziela) – zajęcia plenerowe

8. 29 lipca (poniedziałek) – godz. 9.00 wyjazd na Pustynię Błędowską i do Doliny Wodącej

9. 30 lipca (wtorek) – do obiadu zajęcia plenerowe, godz. 18.00 wernisaż wystawy malarstwa Gochy Chkhaidze i oficjalne zakończenie pleneru

10. Środa – zakończenie pleneru.

UWAGA! 26 lipca w związku z zajęciami plenerowymi Galeria BWA czynna będzie w godzinach 10.00 – 16.00!

 

Lista uczestników XV Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Srebrne Miasto” Olkusz 2019.

1. Brygida Liśkiewicz
2. Małgorzata Jenta- Dmitruk
3. Jerzy Dmitruk
4. Edward Gałustow – Białoruś
5. Gocha Chkhaidze – Gruzja
6. Stanisław Dziubak
7. Aleksandra Zuba-Benn
8. Jaroslaw Uhel – Slowacja
9. Stanisław Stach
10. Michał Kwarciak
11. Mariusz Połeć
12. Anna Bochenek
13. Agnieszka Czyżewska
14. Małgorzata Małek
15. Gabriela Novakova- Czechy
16. Ana- Maria Ovadiuc – Rumunia
17. Zlatko Iv Krstevski – Macedonia Północna
18. Anatolie Gherasimov- Mołdawia
19. Rogier Janssen- Holandia
20. Anna Płachecka–Śniadach
21. Damian Pacha
22. Monica Wheeler- Anglia