Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu otwarta! Ale pod pewnymi warunkami!

Cieszymy się, że możemy poinformować o otwarciu naszej  Galerii dla zwiedzających. W związku jednak z tym, że pandemia jeszcze nie ustąpiła odwiedziny w Galerii podlegają pewnym ograniczeniom i rygorom: wybierający się do BWA wpuszczani będą w ograniczonej ilości – jednocześnie w BWA może być do 10 osób (6 na dolnej sali wystawiennicze, 4 na sali górnej), zwiedzający muszą być w maseczka i rękawiczkach, prosimy też o korzystanie ze środków odkażających, które wyłożone są w korytarzu Galerii.

Obecnie w BWA oglądać można wystawę czasową fotografii Stanisławy Zacharko-Łagowskiej (sala wystawiennicza dolna) oraz wystawę stałą dzieł z Kolekcji Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu (sala górna).

Czynny jest już także galeryjny sklep z działami sztuki, czyli malarstwem i rzeźbą – kilkadziesiąt prac artystów miejscowych (m.in. Anna Płachecka-Śniadach, Stanisław Jakubas, Michał Kwarciak, Mirosław Michalski, Damian Pacha, Mariusz Połeć, Wioletta Sarota-Stach, Marek Sołtysik,  z innych części Polski (m.in. Anita Baenisch-Juda, Justyna Błońska, Ewa Czarnota, Marek Andała, Adam Kurkowski, Małgorzata Lalek, Agnieszka Sitko, Dorota Waligóra, Czesław Gałużny, Andrzej Kacperek, Grzegorz Skrzypek, Michał Smółka,  Andrzej Sobieraj) i zagranicznych (m. in. Anatol Martyniuk, Joanna Zając-Ślapnicar). Obraz to znakomity prezent na każdą okazję! Zapraszamy do BWA w Olkuszu!

20200401_122937

Na zdjęciu sala główna BWA w Olkuszu, na której prezentowana jest wystawa fotografii Stanisławy Zacharko-Łagowskiej