Wernisaż wystawy malarstwa Łukasza Kocjana i Samvela Paremuzyana – zaproszenie

Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Łukasza Kocjana i Samvela Paremuzyana.

Łukasz Karol Kocjan
Urodzony w 1964 r. W Olkuszu. Od 1979 r. mieszkał w Krakowie, obecnie w podkrakowskich Piekarach. Jest samoukiem.
Tematyka jego obrazów jest różnorodna, jednak szczególną i ważną rolę odgrywa malarstwo figuratywne. Swoje obrazy tworzy głównie w oleju i akrylu, stosując często własne techniki. Używa laserunku i różnorodnych faktur. Interesują go sytuacje międzyludzkie, interakcje między bliskimi osobami, a czasem zupełnie przypadkowymi, paradoksy ich zachowań. Jego bohaterowie sprawiają wrażenie ukradkiem złapanych w kadrze, nieświadomych tego, że są podglądani i analizowani pędzlem malarza. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych.

Samvel Paremuzyan
Urodzony 22 stycznia 1949 r. w Giumri, Armenia.
Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Erewaniu.
Pracował jako nauczyciel rysunku i malarstwa w Liceum Artystycznym, gdzie pełnił później funkcję dyrektora.
Swoje prace wystawiał od 1964 r. w Armenii, Indiach, Kanadzie, Francji, Gruzji, Rosji, Polsce, Czechach. W 2008 r. zamieszkał na stałe na Śląsku, w Tychach. Za swoją twórczość był nagrodzony 4 razy brązowym, 2 razy srebrnym oraz złotym medalem państwowym. Od 2014 r. członek związku ZPAP w Warszawie, a od 2018 r. w Katowicach. Uczestnik Międzyregionalnego Programu Derby Artystyczne Śląsk i Małopolska. Aktywnie organizuje swoje indywidualne wystawy i bierze udział w plenerach artystycznych, wystawach poplenerowych, wystawach zbiorowych oraz konkursach artystycznych. Aktualnie pracuje jako terapeuta zajęciowy w Kolbarku. Swoją pracownię autorską prowadzi w Tychach.