Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu zaprasza od 15 października na wystawę fotografii p.t. “Twarze ZAiKS-u”. Wernisaż wystawy odbędzie się 23 października o godz. 18.00.

Twarze ZAiKS-u

Podobno najtrudniejszą dziedziną fotografii jest portret. Słyszy się czasem, że aby osiągnąć prawdziwy sukces, trzeba wejść z aparatem między skórę a koszulę fotografowanej osoby. Wystawa „Twarze ZAiKS-u” pokazuje to, co zwykle nieuchwytne, niedostrzegalne, a jednak wyraziste i sugestywne. Eksponowane fotografie powstały przy różnych okazjach. Znajdziemy wśród nich wnikliwe ujęcia i przemyślane aranżacje, ale i zdjęcia robione w biegu, „na gorąco”.

Wśród autorów, członków Sekcji Autorów Dzieł Fotograficznych ZAiKS-u, są zarówno wybitni portreciści, jak i fotografowie na co dzień specjalizujący się w innych odmianach fotografii: Jacek Barcz, Andrzej Dąbrowski, Wojciech Druszcz, Zbigniew Furman, Krzysztof Gierałtowski, Ryszard Horowitz, Witold Krassowski, Jan Morek, Tomasz Sikora, Marek Szymański, Krzysztof Wojciewski oraz Karpati&Zarewicz.

Portrety twórców związanych ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS będzie można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Biurze wystaw Artystycznych w Olkuszu od 15 października 2020 roku. Wernisaż wystawy odbędzie 23 października.

Wystawa będzie pokazywana do 16 listopada. Oczywiście obowiązują ograniczenia związane z pandemią – maseczki, dystans.