Otwarcie wystawy online malarstwa Bogdana Ptaka, pt. “Z pamięci przywoływane obrazy” – 9.04.2021, godz. 18.00

Galeria BWA Olkusz zaprasza na wystawę online malarstwa p.t “Z pamięci przywoływane obrazy”, której autorem jest Bogdan Ptak. Czas trwania wystawy: 9 – 21 kwietnia 2021. Finisaż wystawy odbędzie się 20 kwietnia, o godz. 18.00.

W Jubileuszowym Roku 20-lecia Galerii Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Wystawa Artystycznych w Olkuszu zapraszamy na wystawa malarstwa Z PAMIĘCI PRZYWOŁYWANE OBRAZY Bogdana Ptaka.

Bogdan Ptak urodził się 19 września 1952 roku w Opolu. Na stałe mieszka w Busku-Zdroju, gdzie od 1989 roku prowadzi Galerię Sztuki Zielona, Filię Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach. Uprawia działalność artystyczną w zakresie malarstwa sztalugowego, rysunku i fotografii. Zajmuje się również grafiką wydawniczą. Od 1996 roku jest członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Od 1998 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Przez trzy kadencje był członkiem Zarządu ZPAP O/Kielce. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi 20 maja 2005 roku oraz Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis 6 listopada2008 r. Otrzymał Statuetkę Siewcy, jako Buskowianin Roku 2014. Twórczość artystyczną zaprezentował na 40 wystawach indywidualnych, na których zaprezentował malarskie cykle tematyczne: Malarstwo, Strefa ciszy, Zabawa w zielone, Cienie światła, Déjà vu, Dwa światy, Sugestie, Czas 3, przeszłość, teraźniejszość, przyszłość, Pomiędzy śladami. Uczestniczył w 167 wystawach zbiorowych oraz ważnych wydarzeniach artystycznych, jak konkursy, wystawy środowiskowe i aukcje charytatywne. Brał udział w wielu plenerach malarskich. Posiada prace w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą.

Od autora: “Pragnę zaprezentować na tej wystawie prace będące przekrojem mojej twórczości z ostatnich kilku lat. Sztuka jest dla mnie osobliwym sposobem opisywania rzeczywistości i jednocześnie metodą na jej wnikliwe poznanie. Za pomocą własnego języka form plastycznych wizualizuję swoje wewnętrzne przemyślenia, odzwierciedlam i utrwalam doznania, emocje powstałe w kontakcie ze światem. Inspirują mnie otaczające nas przedmioty i proza dnia codziennego. Otoczenie widziane poprzez pryzmat własnych doświadczeń stanowi motyw przewodni moich prac. We wrześniu 2008 roku w MBWA w Olkuszu prezentowałem wystawę „Sugestie”. Nota krytyczna Mariana Rumina w katalogu wydanym do tej wystawy nosiła tytuł „Z pamięci przywołane obrazy”. Inspirowany treścią zamieszczonego tekstu charakteryzującą moją twórczość pozwoliłem sobie na wykorzystanie tego tytuł do nazwania niniejszej wystawy, na którą serdecznie zapraszam”.

Honorowymi Patronami Roku Jubileuszowego 20-lecia Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu są: Marszałek Małopolski Witold Kozłowski oraz Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Mecenasi GSW BWA w Olkuszu: INTERMAG, „ZGH” Bolesław, BOLTECH Sp. z o.o., PLAST-MET, ZAiKS, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o. o. , Creaton, Drukarnia Grafpress.