Galeria BWA w Olkuszu zaprasza 8 kwietnia, o godz. 18.00, na spotkanie z poetą i prozaikiem Olgerdem Dziechciarzem i jego najnowszym tomem wierszy p.t. “Reperkusje. Symfonia wierszy żałosnych” (Wydawca Fundacja Kultury AFRONT, Bukowno 2021).

Galeria BWA w Olkuszu zaprasza 8 kwietnia, o godz. 18.00, na spotkanie z poetą, prozaikiem, dziennikarzem i blogerem Olgerdem Dziechciarzem i jego najnowszym tomem wierszy p.t. “Reperkusje. Symfonia wierszy żałosnych” (Wydawca Fundacja Kultury AFRONT, Bukowno 2021).

Olgerd Dziechciarz jest autorem ponad dwudziestu książek, między innymi wyborów felietonów („Partykularne interesy”, „Olkusz dla opornych”, „W Olkuszu, czyli nigdzie”), tomików poetyckich („Autoświat” , „Galeria Humbug”, „Mniej niż zło”, “Przewrócona ósemka”, „Podest na piedestale”, „Reperkusje” ,,Symfonia wierszy żałosnych”), zbiorów opowiadań („Masakra”, „Miasto Odorków”, „poMazaniec”, “Pakuska”), oraz powieści („Wielkopolski”, „Małopolski”, „Zapolski”). Publikuje też pod pseudonimem Tytus Żalgirdas.

Olgerd Dziechciarz jest redaktorem naczelnym kwartalnika literacko-artystycznego “Afront”. Na co dzień jest też głównym specjalistą w Galerii BWA w Olkuszu.