Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu zaprasza 23 września, o godz. 18.00, do siedziby Galerii, na wernisaż wystawy fotografii Tomasza Komorowskiego.

Tomasz Komorowski jest absolwentem PWSFTviT w Łodzi, tam również obronił doktorat i pracę habilitacyjną z fotografii, od 2018 roku profesor zwyczajny. Przez wiele lat muzealnik (Muzeum Miasta Łodzi, Muzeum Kinematografii w Łodzi- starszy kustosz).Obecnie jest wykładowcą PWSFTviT .Oprócz fotografii artystycznej zajmuje się również dokumentacją fotograficzną, fotografią portretową, reklamową oraz reportażem. Ma na koncie dużą ilość wystaw indywidualnych, udział w wielu wystawach i wystąpieniach zbiorowych. Inicjator i kurator wielu wystaw studentów Kierunku Fotografii PWSFTviT: Dusseldorf, Kopenhaga, Bonn. Członek kilku stowarzyszeń twórczych: Stowarzyszenie Sztuka i Dokumentacja, Stowarzyszenie Artystów Świętego Jerzego,  Stowarzyszenia Ars Visa.

Najistotniejsze w sztuce fotografii dla Komorowskiego jest pokonywanie myślenia o fotografii jako o medium przedstawiającym, mimetycznym. W jednym z tekstów do swojej wystawy napisał … odrzuciłem wszystko, co było kopiowaniem, opisem, aby pozostawić pełną swobodę temu co Elementarne i Spontaniczne…

Narzędzie rejestrujące, jakim jest aparat fotograficzny, jest dla niego jednocześnie narzędziem kreacyjnym.  Artysta nieustannie podejmujący w swoich pracach problem zmieniającego się w nadzwyczaj szybkim tempie medium fotografii.

Wystawa potrwa do 18 listopada 2022 r.

Organizatorzy wystawy: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Starostwo Powiatowe w Olkuszu. Mecenasi wystawy: Boltech, INTERMAG, Adam Dąbek – Hasper engineering & consulting, ZGH “Bolesław”, PLAST-MET, ZAiKS, Drukarnia Grafpress, Artur Sokół, LUKS.

Galeria serdecznie dziękuje za pomoc materialną w wystawie Adamowi Dąbkowi z firmy Hasper engineering & consulting.

Tomasz Komorowski – fotografia