Galeria BWA w Olkuszu zaprasza 2 sierpnia, o godz. 18.00, na wernisaż wystawy węgierskiego fotografika Szabó Béli połączony z oficjalnym otwarciem XIX Międzynarodowego Pleneru Malarskiego “Srebrne Miasto” Olkusz 2023

Od 31 lipca do 9i sierpnia 2023 r. Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu organizuje dwutysięczną imprezę kulturalną w swojej dwudziestodwuletniej historii. Tak się złożyło, że tym jubileuszowym wydarzeniem będzie XIX Międzynarodowy Plener Malarski „Srebrne Miasto” Olkusz 2023, w ramach którego, 2 sierpnia, o godz. 18.00, podczas oficjalnego rozpoczęcia pleneru, odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć znakomitego węgierskiego fotografika Szabó Béli. Serdecznie zapraszamy!

Szabó Béla (1963) EFIAP
Artysta fotografik
Profesjonalny fotograf i niezależny twórca.
Od 1986 roku fotografował dla gazet codziennych i tygodników, teatru i magazynów kulturalnych. Był redaktorem magazynu FotoArt i Naturesfoto. Obecnie publikuje na portalu kulturalnym Győri Szalon. Od 1993 roku pracuje jako niezależny fotograf.
Jego twórczość jest różnorodna, ale głównie fotografuje przyrodę i wydarzenia kulturalne.
Zajmuje się również nauczaniem fotografii jako zawodu.
Opublikował 32 książki i współpracował przy publikacji kilkudziesięciu innych.
Brał udział w 200 wystawach zbiorowych i 150 indywidualnych w Europie, zaprezentował się również ze swoimi pracami w Chinach.
Jest członkiem wielu krajowych i międzynarodowych organizacji zawodowych (fotograficznych).
Zwycięzca konkursu Węgierskiej Fotografii Prasowej.

Plener jest organizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Starostwa Powiatowego w Olkuszu i Urzędu Miasta w Olkuszu. Mecenasi Galerii BWA w Olkuszu i tegorocznego Pleneru: INTERMAG, „ZGH” Bolesław, BOLTECH Sp. z o.o., PLAST-MET, el-logic INDUSTRIAL INSTALLATIONS, ZAiKS, Towarzystwo Doradczo-Finansowe Akcept s.c., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu, Artur Sokół, LUKS, Drukarnia Grafpress, Restauracja Sorrento i Zarząd Krajowy Sołtysów Krajowego Delegata Sołtysów w RP .