Czesław Gałużny w Galerii BWA w Olkuszu! Zapraszamy 1 września, o godz.18,00, do Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu, ul. Szpitalna 34, na wernisaż wystawy malarstwa i obiektów pt “Konteksty”.

Czesław Gałużny urodził się w 1951 roku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, projektowaniem wnętrz, malarstwem naściennym, rzeźbiarstwem i edukacją artystyczną. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Artystyczna Kreacja Wspólnej Europy, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich (jest jednym ze współzałożycieli).

Artysta brał udział w licznych plenerach malarskich, w ok. 500 wystawach zbiorowych (ogólnopolskich i międzynarodowych), ma też na swoim koncie 101 wystaw indywidualnych. Jest laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Sosnowca za rok 2000 oraz Pierwszej Nagrody II Międzynarodowego Biennale Pasteli w Nowym Sączu. Dostał również wyróżnienie ufundowane przez Ministra Kultury i Sztuki podczas Biennale Pasteli w Nowym Sączu, wyróżnienie honorowe Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, wyróżnienie na Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa w Częstochowie, został odznaczony Srebrną Odznaką Zasłużonego w Rozwoju Województwa Katowickiego, jak również otrzymał odznakę “Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. W 2013 r. został uhonorowany Medalem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.

Zajmuje się również edukacją artystyczną m.in. jako opiekun Grup Plastycznych „Relacje” i „Salve”. Jest organizatorem akcji artystycznych i happeningów.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Starostwa Powiatowego w Olkuszu i Urzędu Miasta w Olkuszu. Mecenasi Galerii BWA w Olkuszu: INTERMAG, „ZGH” Bolesław, BOLTECH Sp. z o.o., PLAST-MET, el-logic INDUSTRIAL INSTALLATIONS, ZAiKS, Artur Sokół, LUKS, Drukarnia Grafpress, Bistro u Mocnych.