Najnowszy dar do Kolekcji Sztuki Współczesnej Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu to praca pochodzącego z Olkusza znakomitego malarza Jacka Taszyckiego p.t. “Ptakoloty”, 60 x 81 cm, olej, płótno, w drewnianej autorskiej ramie.

Obraz jest sygnowany i opatrzony informacją, że powstał podczas pleneru w Gorzowie-Zieleńcu w sierpniu 2000 roku. Wtedy też został przez autora sprezentowany wybitnemu malarzowi Stanisławowi Mazusiowi. Teraz Stanisław Mazuś podarował pracę Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu, czyli rodzinnemu miastu autora. Bardzo dziękujemy za ten dar. Wartość obrazu: 10 tys. zł. Dzieło Jacka Taszyckiego zawisło już na ścianie BWA. To trzeci obraz tego malarza w zbiorach GSW BWA Olkusz.
Jacek Taszycki urodził się w 1952 r. W 1983 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom z malarstwa robił u prof. Juliusza Joniaka. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki, a także laureat Olkuskiej Nagrody Artystycznej. Uczestnik ok. 30 wystaw w kraju i za granicą. Przyjaciel wielu artystów. Bardzo chętnie zapraszany na plenery. W krakowskim środowisku malarskim był legendą, a o jego życiu krążą niestworzone historie.