Wernisaż wystawy malarstwa Wacława Jagielskiego, BWA Olkusz 16 lutego, godz. 18.00. Zapraszamy!

Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Wacława Jagielskiego, BWA Olkusz 16 lutego, godz. 18.00.

jagielski telebim

Wacław Jagielski. Urodzony 20 sierpnia 1965 roku w Lubaniu Śląskim. Konserwator Dzieł Sztuki i malarz. Przez kilka lat nauczyciel plastyki młodzieży w Liceum i szkołach podstawowych. Jest członkiem – założycielem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Do ważniejszych zaliczyć można: Ogólnopolskie Biennale Pasteli – Nowy Sącz 1998 (wyróżnienie honorowe Jury), Lyon – Francja, Targi Sztuki Współczesnej – Paryż – Francja, Ateny – Grecja, Lwów – Ukraina, Wiedeń – Austria, Międzynarodowe Biennale Pasteli 2002 – III nagroda, wystawy środowiskowe – Salon Sztuki 2004 – Nagroda ZPAP „Złota rama”, Salon Sztuki 2009 – nagroda Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Salon Sztuki 2013 – Nagroda Przewodniczącego Rady Miasta. Uczestnik, organizator plenerów i wystaw poplenerowych Stowarzyszenia Pastelistów Polskich i innych międzynarodowych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Jego obrazy znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Uprawia rysunek, malarstwo pastelowe i olejne wzbogacone o swe technologiczne poszukiwania i odkrycia. Wydał tomik wierszy – album „Moje 40 i 4”.

Pochodzę z Dolnego Śląska, gdzie góry nigdy nie przestawały tworzyć swej tajemniczej, przesączonej żywicą melodii lasów, a w szczelinach skalnych mieszkały ptaki i świszczący wiatr. Od 1979 roku żyję i tworzę w Nowym Sączu. Tu miałem wernisaż pierwszej w swoim życiu wystawy, jeszcze w maturalnej klasie i tu pracowałem jako nauczyciel plastyki. Wcześniej jednak stałem się dyplomowanym konserwatorem dzieł sztuki i tym samym spełniłem jedno z największych jak na ten czas życiowych pragnień. Przez dwadzieścia lat prowadziłem własną Pracownię Konserwacji Zabytków. Obecnie jednak całkowicie oddałem się twórczości – malarstwu. W nim to szczególnie ukochałem kolor i światło, które są największymi nośnikami mojej filozofii. Najbardziej uszczęśliwia mnie jednak moja cudowna rodzina, dzięki której dobry Bóg ma ze mną zdecydowanie mniej kłopotów. Należę do Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Do chwili obecnej zorganizowałem już kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i brałem udział w zbiorowych w Polsce i za granicą. Mam tę niemałą satysfakcję, że moje obrazy można spotkać w najdalszych zakątkach świata w muzeach i zbiorach prywatnych.